Ugrás a tartalomhoz

Oldal:Trienti Káté.pdf/558

A Wikiforrásból
A lap nincsen korrektúrázva

„Viseld gondját ennek.” Itt beszélhet arról, hogy Krisztus az emberi nemet és egyházát egy emberre bízta, lásd 95. és a 296. lapokon.

„Ezek közül, kiről véled, hogy felebarátja volt.” Itt kifejtheti, ki a mi felebarátunk. l. 407. l.

Pünkösd utáni XIII. vasárnap.

„Jézus, mester könyörülj rajtunk.” Lukács 17. 13. Az Úr Jézus nevéről l. 38. l.

„Menjetek, mutassátok meg magatokat a papoknak.” Hasonlítsd össze Vízkereszt utáni II. vasárnappal és lásd 254. l., hol ezen hely felemlíttetik. Miképpen bocsáttatnak meg a bűnök igaz törödelem által, ezen helyből bizonyítjuk, lásd 251. l., a bűnbocsátáshoz szükséges a gyónás, erről lásd 252. l.

Pünkösd utáni XIV. vásárnap.

„Ne aggódjatok éltetekről.” Máté 6. 25. Mennyire ártanak a léleknek a földi javak után való féktelen vágy s más kívánságok, lásd a 422. l. ezen betegségnek orvosságát láthatod 426. oldal.

„Tudja a ti Atyátok.” Jóllehet az Isten tudja a mi kívánságainkat s szükségeinket, miért imádkozunk mégis ezekért lásd a 432. l.

„Keressétek először Isten országát.” Mit kérjünk s hogyan kérjünk lásd 437. és 447. l. Itt továbbá kifejtjük a Miatyánk második kérését, lásd erről a 467. l.

„És ezek mind hozzáadatnak nektek.” Mennyiben kérhetjük a földi dolgokat az Úrtól, lásd 487. l.

Pünkösd utáni XV. vasárnap.

„És felüle, aki meghalt vala.” Ha ezen megholtat s másokat az Ur Jézus feltámasztott, miképpen értsük azt, hogy Krisztus legelőször támadt fel, lásd 66. l. Itt beszélhetünk a test feltámadásáról, lásd 110. l.

Pünkösd utáni XVI. vasárnap.

„Szabad-e szombaton gyógyítani.” Lukács 14. 3. Az ünnepek