Londoni egyezmény
Kivonat a Londoni Egyezményből, 1915. április 26.
1. cikk
Ez a megállapodás egyidejűleg köttetett Franciaország, Nagy-Britannia, Olaszország és Oroszország vezérkarai által. Jelen egyezményben meghatároztatik az Oroszország által Ausztria-Magyarország ellen bevetendő katonai erők száma annak érdekében, hogy az ne fordulhasson minden erejével Olaszország ellen, arra az esete ha Oroszország fő haderejét Németország ellen vetné be...
2. cikk
Olaszország a maga részéről vállalja, hogy erőforrásait teljes egészében mozgósítva harcba száll Franciaországgal, Nagy-Britanniával és Oroszországgal azoknak ellenségei ellen.
3. cikk
A francia és brit flottának aktívan és folyamatosan Olaszország segítségére kell lennie.
4. cikk
A békeszerződésben Olaszországnak meg kell kapnia Trentino-t, Dél-Tirolt annak természetes földrajzi határaival, Triesztet, Gorizia-t és Gradisca tartományt, egész Isztriát a Kvarner öbölig a Volosca és a Cherso és Lussin szigetekkel, valamint Plavnik, Unie, Canidole, Palazzouli, San Pietro di Nembi, Asinello, Gruica szigeteit és a környékükön fekvő apróbb szárazulatokat.
5. cikk
Olaszország számára át kell adni Dalmáciát a jelenlegi adminisztratív határaival
6. cikk
Olaszországnak teljes fennhatóságot kell kapnia Valona, a Sasaeno sziget és a környező területek fölött.
7. cikk
Olaszországnak meg kell kapnia Trentinot és Isztriát a 4-es cikkben meghatározottak szerint, Dalmáciának és az adriai szigeteknek az 5-ös cikkben meghatározott vonalon belüli részeit és a Valonai öblöt (6. cikk) és ha a Albánia középső része megtartatik egy kis autonóm és semleges államként, akkor Olaszország nem ellenezheti Észak- és Dél-Albánia felosztását Görögország, Montenegró és Szerbia között.
8. cikk
Olaszországnak teljes fennhatóságot kell kapnia a Dodekánészosz-szigetek fölött, amelyeket jelenleg megszállva tart.
9. cikk
Franciaország, Nagy-Britannia és Oroszország elfogadja, hogy az ázsiai Törökország részleges vagy teljes felosztásakor Olaszországnak kompenzációt kell kapnia a mediterrán régióban, Adalia tartomány szomszédságában.
11. cikk
Olaszországnak erőfeszítéseinek és áldozatainak megfelelő részt illeti meg a jelenleg zajló háború kártérítéséből.
13. cikk
Abban az esetben, ha Franciaország és Nagy-Britannia afrikai gyarmatait Németország kárára gyarapítja, akkor a két hatalom egyetért abban, hogy Olaszországnak ezzel egyenértékű kompenzáció jár.
14. cikk
Nagy-Britannia a kötelezettségek megkönnyítése érdekében méltányos feltételekkel legalább 50.000.000 font kölcsönt nyújt Olaszországnak.
16. cikk
A jelen egyezmény titokban tartandó